На 19.05.2026 г. в актовата зала на 112. ОУ и Първа АЕГ се проведе тържественото награждаване на победителите в Националното математическо състезание „Европейско кенгуру“ 2026 за област София-град.
За поредна година домакини и координатори на събитието бяха Първа английска езикова гимназия и 112. Основно училище „Стоян Заимов“, които съвместно организираха проверката на работите, обработката на резултатите и окончателното класиране на участниците.
По време на церемонията бяха връчени сертификати и грамоти на учениците с най-високи резултати от I до XII клас, отличените участници, постигнали най-добри резултати в състезанието за област София-град.
Наградите бяха връчени лично от началника на Регионално управление на образованието – София-град – д-р Елеонора Лилова, която поздрави учениците, родителите, учителите и организаторите за високото ниво на провеждане на състезанието.
Тържеството премина в празнична атмосфера и се превърна в заслужено признание за знанията, постоянството и постиженията на младите математици на София.




